XI EDYCJA KAMPANII „ZBIERAMY KREW DLA POLSKI”

Grupa Muszkieterów zrzeszająca sieci marketów Intermarche i Bricomarche wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem prowadzą od 2008 roku ogólnopolską kampanię „Zbieramy Krew dla Polski”.

Ambulanse Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawiają się w okresie od kwietnia do października na parkingach przed sklepami Intermarche i Bricomarche w całej Polsce.

W minionym roku 2017 przeprowadzono łącznie 130 zbiórek krwi w 108 miastach Polski. Akcjom towarzyszyły liczne konkursy, pokazy straży pożarnych i ratownictwa medycznego oraz konkursy pierwszej pomocy. W ramach tych akcji blisko 3000 dawców oddało łącznie ponad 1.300 litrów krwi.

W ciągu trwającej od 10 lat kampanii zebrano łącznie 15.000 litrów tego cennego daru ratującego życie. Co ważne, krew jednego dawcy może pomóc, a bardzo często uratować życie kilku innym potrzebującym.

Klub HDK „PULS” już po raz trzeci włącza się do kampanii i od chwili powstania w Grójcu marketów Intermarche i Bricomarche jest koordynatorem dwu akcji w ciągu roku, organizowanych oddzielnie pod marketami Grupy Muszkieterów przy ul. Medalowej.

W roku 2016 zebrano w dwu akcjach koordynowanych przez Klub HDK „PULS” ponad 17 litrów krwi, a w 2017 ponad 23 litry. Wspaniale jest obserwować jak z roku na rok przybywa nie tylko krwiodawców, ale i sympatyków akcji.

Terminy akcji w bieżącym roku są następujące:

  • 19 maja 2018 na parkingu przed Intermarche (podczas Święta

    Kwitnących Jabłoni)

  • 1 września 2018 na parkingu przed Bricomarche.

Krew może oddać każdy kto ma nie mniej niż 18, a nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kilogramów i cieszy się dobrym zdrowiem. Niezbędne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego. Każdy kto zdecyduje się na oddanie krwi uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych i oprócz należnych czekolad, szereg pamiątkowych gadżetów i smakołyków oraz gorącą grochówkę przygotowaną przez członków Klubu Motocyklowego „COBRA”.

Akcje objęte są patronatem Burmistrza Grójca i Starosty Grójeckiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych w w/w terminach w godzinach:

  • 9 – 17 piknik rodzinny z pokazami i konkursami,

  • 10 – 14 zbiórka krwi w ambulansie z RCKiK Radom.